Zdjęcie przedstawia ikony obrazujące nowe technologie
Featured

Rusza akcja „Poniedziałki z Innowacjami”

W listopadzie bieżącego roku rusza cykl spotkań dotyczących innowacji społecznych
i dostępności w ramach projektu partnerskiego „Inkubator Dostępności” realizowanego przez Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie i Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.

W ramach cyklu „Poniedziałki z innowacjami” zapraszamy na spotkania on-line o różnorodnej tematyce związanej ze wspieraniem osób starszych i osób z niepełnosprawnościami, dostępnością, projektowaniem uniwersalnym czy też kolejnych kroków jakie należy zrealizować, aby zgłosić się do Inkubatora po dotacje.

Zastanawiasz się, czy możesz zgłosić się do nas ze swoim pomysłem na innowacje? Jesteśmy pewni, że tak. Projekt ma charakter ogólnopolski, co oznacza, że po dotację na innowacje mogą zgłosić się osoby i podmioty z całej Polski. Dofinansowanie pozwala przygotować i później przetestować innowacje z niedużą grupą i przekonać się czy innowacja działa.

Odbiorcami i użytkownikami nowatorskich rozwiązań będą osoby z niepełnosprawnościami i osoby starsze z ograniczoną mobilnością i percepcją. Innowacje finansowane i wspierane w ramach projektu powinny ułatwiać ich funkcjonowanie w przestrzeni publicznej i prywatnej, zwiększać dostęp do różnego typu usług. Mogą być to również produkty lub metody pracy, które ułatwią samodzielne i aktywne życie.

Już teraz w Inkubatorze Dostępności pracujemy z ponad 30 innowatorami, którzy przygotowują swoje innowacyjne rozwiązania, aplikacje, produkty, gry, usługi czy metody pracy. Część Innowatorów rozpoczęła już swoją przygodę z projektowaniem innowacji. Z innymi wciąż pracujemy nad tym, by uczynić ich pomysły możliwie najlepszymi.

Czekamy też na kolejne pomysły i kolejnych innowatorów! Jak do nas trafić?

Już 16 listopada 2020 ruszamy z naszym cyklem webinarów on-line, które będą realizowane na platformie ZOOM. Czego możesz się spodziewać?
• poznasz zasady projektowania uniwersalnego,
• zgłębisz tajniki wiedzy na temat innowacji społecznych,
• spotkasz się z innowatorami społecznymi, którzy przetestowali już swoją innowację i wykorzystują na co dzień efekty i wnioski z testów,
• poznasz zasady i informacje na temat dostępności cyfrowej,
• dowiesz się jak innowacje mogą wspierać różne grupy osób, w tym różne typy niepełnosprawności,
• przejdziesz z nami krok po kroku jak przygotować się do udziału w konkursie o granty na innowacje.

Zapraszamy na webinarium grafika harmonogram

 

Aby zapoznać się z pełną ofertą spotkań, zachęcamy do:
• odwiedzenia naszej strony www.rops.krakow.pl
   (lewa zakładka „Inkubator Dostępności” – Aktualności) lub
• dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/372189080763664

Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z naszym Zespołem z Działu Innowacji Społecznych. W czasie rozmowy nakreślisz nam swój pomysł, a my wesprzemy Cię i pomożemy przejść przez proces tworzenia innowacji. Zatem nie zwlekaj - czekamy na Ciebie!

Jesteśmy dostępni pod numerem tel. 12 422 06 36 w. 34,
adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz na Facebok’u – na profilu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie,
link: https://www.facebook.com/ROPS.Krakow

Projekt „Inkubator Dostępności” wdrażany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1: Innowacje społeczne), na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt jest realizowany od 1 października 2019 r. do 30 września 2022 r. w całej Polsce.

Related Articles