Ludzie na scenie . Nad nimi telebim z informacją o zwycięzcy wydarzenia.
Featured

Najwięksi gracze na rynku gier. Za nami konferencja Digital Dragons 2024

Największe sławy światowego gamedevu, na czele ze Swenem Vincke, CEO Larian Studios, który odebrał statuetkę Digital Dragons Award za kultowy Baldur’s Gate 3, spotkały się w Krakowie na kolejnej edycji jednego z największych wydarzeń B2B dla branży gier w Europie. Zakończyła się właśnie rekordowa pod wieloma względami konferencja Digital Dragons.

szkic różnych elementów na żółtym tle.
Featured

Uczelnia jako zaplecze B+R dla firm

Program FENG Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki jest  jednym ze stymulatorów rozwoju innowacyjności w Polsce. Działania mające na celu rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, zwiększenie ich
potencjału badawczego oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii intensyfikują współpracę pomiędzy uczelniami i firmami z sektora MŚP.

szkic mężczyzn w garniturach podających sobie ręce
Featured

Jak Centrum Business in Małopolska wspiera rozwój biznesu i wzmacnia potencjał gospodarczy regionu

Centrum Business in Małopolska to o wiele więcej niż tylko instytucja  wspierająca biznes. To miejsce, w którym spotykają się interesy polskich i zagranicznych inwestorów, ambicje rozwojowe regionu oraz aspiracje lokalnych firm pragnących zdobywać nowe rynki zagraniczne.

Ludzie stojący w rzędzie elegancko ubrani trzymający nagrody. W tle  sala Parlamentu Europejskiego
Featured

Małopolska na europejskim podium

Rok 2023 r. przebiegał w Małopolsce pod hasłem dużej aktywności o zasięgu międzynarodowym, ale i wartościowej rywalizacji. Nasze województwo przystąpiło bowiem do zmagań na szczeblu europejskim, walcząc o tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości (ERP) na 2024 r. w konkursie ogłoszonym przez Komitet Regionów UE.

Kolorowe ciecze w probówkach i zlewkach w laboratorium. NAd nimi reka naukowca w rękawiczce ochronnej
Featured

Nowe rozwiązania w przemyśle kosmetycznym - mikro/nanokapsułki jako nośniki składników bioaktywnych w kosmetykach

Przemysł kosmetyczny jest branżą, która prężnie się rozwija, poszukuje nowych sposobów rozwoju produktów, które zapewniają młodszy, zdrowszy i gładszy wygląd skóry.