Ziemia widziana z kosmosu

Technologie kosmiczne z AGH

Centrum Technologii Kosmicznych (CTK) zostało powołane  w grudniu 2020 r. jako jednostka naukowa Akademii Górniczo‑Hutniczej zajmująca się rozwijaniem badań i kształceniem w dziedzinie inżynierii kosmicznej.

Kosmos napędem dla ziemskich innowacji

Od stuleci człowiek wypatrywał gwiazd i tego, co może skrywać odległy kosmos. Ciekawość napędzana wyścigiem zbrojnym wielkich mocarstw sprawiła, że ludzkość poleciała w kosmos odkrywając nieznane dotychczas miejsca.

Marszałek siedzący przy biurku

Województwo Małopolskie z nadzieją patrzy w niebo inwestując w technologie kosmiczne

Wykorzystanie przestrzeni kosmicznej jest aspektem, który ma coraz większe znaczenie dla wzrostu i długoterminowej stabilności regionu. Doskonale zdają sobie sprawę z tego faktu władze województwa małopolskiego, które inwestując w technologie kosmiczne inwestują w przyszłość Małopolan.

Warzywa biofortyfikowane jodem. Czy ma to sens?

 Na przełomie ostatnich lat obserwuje się zmiany w świadomości oraz zachowaniu konsumentów wobec żywności funkcjonalnej i tradycyjnej.

Grafika dłoni nad którą unoszą się atomy z wiązaniami.

Usługi badawcze z UJ na wyciągnięcie ręki

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zlokalizowany jest na III Kampusie UJ przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11.