Featured

Be`liv in sukces!

BioTeam to trzy niezwykłe kobiety które udowodniły, że kluczem do sukcesu jest wiara w swoje umiejętności i nieustanne dążenie do realizacji założonych celów. Zapraszamy na wyjątkową i inspirującą historię z małopolskiego rynku kosmetycznego. Poznajcie historię trzech wyśmienitych kobiet, które pod marką Be`liv tworzą pierwsze w Polsce kosmetyki zawierające żywe bakterie probiotyczne.

Be`liv to małopolska marka kosmetyków prawdziwie probiotycznych, która powstała  z myślą o dostarczaniu do skóry skutecznych i naturalnych rozwiązań. Mikrobiolożki wykorzystały potencjał mikroorganizmów probiotycznych, do wzmocnienia ochrony skóry i poprawy jej kondycji. Bioteam to jedyna w Polsce firma której udało się zamknąć żywe bakterie probiotyczne w kosmetykach! Pomysł chroniony obecnie patentem pozwolił stworzyć produkty, które zawierają w swoim składzie korzystne i starannie wyselekcjonowane mikroorganizmy wspierające naturalną florę bakteryjną skóry. Dobroczynne bakterie, pomagają w odbudowie skóry, utrzymując jej równowagę i wzmacniając jej naturalne funkcje ochronne. Dodatkowo, wspierają i chronią skórę przed szkodliwym wpływem środowiskowa.

BioTeam

BioTeam to zespół trzech kobiet, mikrobiolożek na których czele stoi Pani Sylwia Poradzisz. Pani Sylwia- założycielka firmy jest mikrobiologiem z wykształcenia i z zamiłowania. Ukończyła analitykę medyczną na studiach magisterskich Collegium Medicum UJ w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w laboratoriach klinicznych, farmaceutycznych oraz badawczo-rozwojowych. Pasjonatka ludzkiego mikrobiomu, ze szczególnym uwzględnieniem mikrobiomu skóry. Sylwia jest także autorką licznych publikacji dla branży przemysłu kosmetycznego.

Diana Kurkowska, z wykształcenia biotechnolog. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe rozwijała w laboratorium mikrobiologicznym biorąc udział w badaniach klinicznych oraz analizując kosmetyki i suplementy diety.

Paulina Oczkoś-Jeleń, magister inżynier towaroznawstwa, audytorka Dobrych Praktyk Produkcji (GMP), ekspertka ds. jakości w branży kosmetycznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w różnych obszarach związanych z kontrolą i zapewnieniem jakości, pracując w laboratorium mikrobiologicznym, w jednostce certyfikującej wyroby, a także w branży produkcyjnej.

Połączyła je praca w laboratorium mikrobiologicznym. Sylwia i Diana przez lata pracowały razem nad badaniami probiotyków, natomiast Paulina specjalizowała się w badaniach żywności i kosmetyków. Pewnego dnia ich drogi połączyły się i tak powstał BioTeam!

#StartUP Małopolska

Profesjonalistki w każdym calu, nie bały się sięgnąć po swoje oraz po pomoc w dziedzinach, z których nie były alfą i omegą. Wiedziały, że duże doświadczenie laboratoryjne nie gwarantuje firmie sukcesu we wszystkich obszarach działalności. Marketing, zarządzanie biznesem i tworzenie właściwego contentu firmy, to obszary którym musiały stawić czoła. Pomocny w tym obszarze okazał się udział w drugiej edycji programu akceleracyjnego Województwa Małopolskiego pn. #StartUP Małopolska (w 2018 roku), dzięki któremu zespół zdobył bezcenną wiedzę i doświadczenia w zakresie marketingu, promocji oraz zasad prowadzenia własnego biznesu. Udział w programie był pierwszym krokiem do opracowania produktu i odnalezienia się w świecie biznesu i sprzedaży.

Program akceleracyjny #StartUP Małopolska od 11 lat wspiera startupy, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu Małopolski, które chcą rozwijać swój biznes. Uczestnicy mają okazję zdobyć nowe kompetencje i umiejętności, dzięki którym rozwijają swoje firmy, udostępniają nowe produkty i usługi oraz wprowadzą je na nowe rynki. W przypadku BioTeam-u #StartUP Małopolska okazał się być trampoliną do wiedzy, szkoleń biznesowych oraz nawiązywania bardzo przydatnych na późniejszym etapie kontaktów.

Dziś BioTeam oprócz produkcji wyjątkowych kosmetyków w technologii 3P pod marką Be`liv, prowadzi również działalność edukacyjną i popularyzatorską rozpowszechniając wiedzę o probiotykach, bakteriach probiotycznych i ich dobroczynnym wpływie na skórę i mikrobiom człowieka. Na stronie www.bioteam.com.pl znajdziemy recenzje wielu kosmetyków obecnych na rynku (analizowany jest tam przede wszystkim skład) oraz informacje w jaki sposób zadbać o swój naturalny mikrobiom, dzięki czemu poczujemy się lekko, zdrowo i w równowadze z naturą. Cała wiedza podana jest w jasny i przystępny sposób, w oparciu o rzetelne dane naukowe.

Mikrobiom

Zatrzymajmy się więc na chwilę przy mikrobiomie wokół którego, kręci się cała działalność firmy. Mikrobiom to zespół mikroorganizmów występujących u człowieka, który wpływa korzystnie na funkcjonowanie organizmu. Jego zaburzenia mogą prowadzić do przykrych konsekwencji takich jak np. stany chorobowe. Bakterie tworzące mikrobiom człowieka są mocno zróżnicowane, dlatego też marka Be`liv szczególną uwagę skupia na technologii 3P – czyli wyborze odpowiedniego szczepu bakterii do kosmetyków.

Technologia 3P

Zastosowanie technologii 3P to wykorzystanie całego dobra biotechnologicznego, czyli połączenie prebiotyków, probiotyków oraz postbiotyków w jednym kosmetyku. Ich odpowiedni dobór sprawia, że działają one szybko i skutecznie. Mikrobiom skóry jest odpowiednio odżywiony, uzupełniony i zregenerowany, dzięki czemu skóra jest lepiej chroniona. Dodatkowo odpowiednio dobrane, naturalne oleje, łagodne konserwanty oraz roślinne składniki aktywne powodują, że skóra staje się pełna blasku i energii. Prebiotyki to mikrobiom, takie jak np. oligosachardy czy inulina, które po nałożeniu na skórę, odżywiają ją. Probiotyki to specjalne szczepy bakterii probiotycznych które mają prozdrowotne działanie na skórę udowodnione w licznych badaniach naukowych. Żywe probiotyki uzupełniają mikrobiom skóry, pomagają w utrzymaniu jej odpowiedniej wilgotności i pH, a dodatkowo wzmacniają barierę ochronną  i wspierają jej odporność. Co więcej, bakterie probiotyczne produkują też postbiotyki czyli substancje o zdolnościach wchłaniania w głębszych warstwach skóry.
Dzięki tej kompilacji produkt jest jeszcze bardziej efektywny.

Innowacyjne opakowanie „airless”
Innowacyjne kosmetyki to również innowacyjne dwufazowe opakowanie. Dozownik kremów składa się z dwóch części: probiotycznej i kremowej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych emulgatorów możliwe jest łatwe mieszanie się obu część po wydozowaniu ich na skórę. Opakowanie zwane „airless” uniemożliwia bezpośredni kontakt kosmetyku ze środowiskiem zewnętrznym. Znacznie wydłuża to jego trwałość, bez konieczności stosowania silnych konserwantów i korzystnie wpływa na żywotność bakterii probiotycznych.

Korzyści ze stosowania kosmetyków prawdziwie probiotycznych

Stosowanie kosmetyków probiotycznych przynosi wiele korzyści dla skóry. Pomagają one w redukcji stanów zapalnych, takich jak np. trądzik czy łuszczyca. Dzięki działaniu probiotyków na skórę, możliwe jest ograniczenie reakcji zapalnych oraz poprawa ogólnego wyglądu i kondycji skóry. Kosmetyki probiotyczne mogą również przeciwdziałać starzeniu się skóry, poprawiając elastyczność i jędrność. W końcu, wspieranie naturalnej flory bakteryjnej skóry może prowadzić do ogólnego wzmocnienia jej funkcji ochronnych!

Produkty

Baza produktowa marki już niebawem zacznie się rozszerzać o nowe produkty, takie jak: oleo żel do mycia twarzy z żywymi bakteriami, żel pod prysznic, peeling, balsam, krem do rąk, mydło do rąk i szampon. Każdy z nich będzie zawierał w sobie specjalnie wyselekcjonowane bakterie probiotyczne.

Strona internetowa marki: https://belivcosmetics.com/

Aleksandra Gryc, Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Related Articles