Firuga Ignacego Łukasiewicza. Postać siedząca przy stoliku.

Łukasiewicz z brązu odlany, czyli jak świętujemy nasze Jubileusze

Pomysł na Jubileuszową statuetkę Ignacego Łukasiewicza zrodził się w głowach Dyrekcji Łukasiewicz – Krakowskiego Instytutu Technologicznego na początku 2022.

osoba siedząca na kanapie rozmawiająca z psychologiem

Wsparcie psychologiczne online

StrongUJ – platforma wsparcia i rozwoju dla osób aktywnych zawodowo. Badania naukowe zrealizowane w ramach projektu pt. „Wypalenie zawodowe z perspektywy neuronalnej – analiza wskaźników elektrofizjologicznych z zastosowaniem gęstego zapisu EEG” (Narodowe Centrum Nauki,  program SONATA Bis), stały się podstawą dalszych prac. 

ręce młodej pielęgniarki trzymające dłoń osoby starszej

Opieka nad niesamodzielnymi – wyzwanie na najbliższe lata

Starzejące się społeczeństwo to wyzwanie dla branży medycznej. Wraz z wydłużaniem się długości życia rośnie liczba ludzi wymagających stałej opieki.

osoba leżąca na urządzeniu do rehabilitacji kręgosłupa

Innowacyjne urządzenie do rehabilitacji kręgosłupa

Ból kręgosłupa to jeden z najpowszechniejszych problemów zdrowotnych współczesnego człowieka.Do jego powstania przyczynia się często niezdrowy styl życia: długie siedzenie przed komputerem, brak aktywności fizycznej czy otyłość. Inne przyczyny mogą być związane z urazem, wiekiem lub poważną chorobą.

Ucho do którego trafiają fale akustyczne

Mikroproteza ucha środkowego UNISPRING

Słuch to jeden ze zmysłów, który pozwala nam komunikować się i budować więzi z innymi ludźmi. Dzięki niemu możemy nie tylko zrelaksować się słuchając muzyki czy odgłosów natury, ale także uniknąć wielu niebezpieczeństw. Co więcej, poprzez obecność błędnika, narząd słuchu odpowiada również za zmysł równowagi.